Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.

Z domova


TV Nova, skromně a účelně


Letošní rok byl u českých soukromých televizí ve znamení vylepšení image. Nejlépe se to, myslím, podařilo stanici TV Nova.

TV Prima šla na image svého zpravodajství cestou bombastického, poschoďového studia Hlavní zprávy.

TV Nova vytvořila kreativitu zpravodajství Televizní noviny skromněji, přitom však účelněji. Diváka neodpoutává při zprávách přehnaná grafika a vyumělkované pozadí studia.

Zprávy funkčně doprovázejí titulky v levé části rámu. Takže okamžitě víte, o čem bude řeč, než to prozradí moderátoři. To bezesporu přispíva ke svižně podaným informacím. To není jediná vizuální přednost studia TV Nova. Přesvědčivé je rovněž zobrazování dvou respondentů (studio - živý vstup) v jednom rámu, takže divák lépe vnímá reakci zúčastněných, kteří odpovídají moderátorovi ve studiu. Abych nepřechválil, jedna maličkost, či kosmetická vada přece ve studiu TV Nova je. U velkého kulatého pultu je na pravé straně poměrně nehezky vidět část židle moderátora, prakticky od hlavy po patu! Režisér i hlavní kameraman to musí určitě vidět. Tak v čem je problém?


Tohle není zrovna ten nejlepší pohled!


Informační okno, bezvadné, ale opět ta židle!

Foto titl.: novaplus.nova.cz


O nás Kvido

K
Redaktor, kameraman, programátor. Do roku 1992 v Československé a České televizi. 1993 Moravskoslezský den (Deník), 1999 vydavatel periodika direct mail, první v ČR pro podnikatelé. Nyní senior, aktivní na portálu nekecamweb.cz.
Kvido prosinec 28 2021 681 přečtení

4 komentáře

Zanechat komentář

G
 • A
  zrzek
  Sedí jako v kadibudce!
  Odpovědět - prosinec 29 2021 21:12:57
  • A
   Majnuš
   Také mi se to nelibí, je to až srandovní vidět hlasatele takto natvrdo, a ty nohy!
   Odpovědět - prosinec 30 2021 01:54:30
   • K
    Kisela
    Měli by s tím něco udělat a rychle. To je dost trapné. NJedívám se tolik, ale teď jsem si toho také všiml.
    Odpovědět - prosinec 30 2021 02:32:46
    • K
     Kisela
     Blbému napověz, on do Tebe kopne.
     Odpovědět - prosinec 30 2021 21:30:57

     Zobrazit