Blog

ČT; velká odměna, ale nejsou třeba mikrofony?

K
Kvido Přidáno před 10 měsíci
ČT; velká odměna, ale nejsou třeba mikrofony?
Nová Rada ČT sice zafungovala. Generální ředitel ČT Petr Dvořák nedostal celou výši své roční odměny, ale pouze dvě třetiny. Stejně je to moc! Např. můžete na obrazovce vidět, jak mnozí redaktoři zpravodajství ČT24 (krajánci) zápasí v terénu s dlouhými tyčemi na mikrofon.
Gen.řed. Dvořák každoročně vždy pobíral 100 % odměny, letos mu Rada ČT snížila prémie o třetinu. Obdržel 1,6 miliónu korun! Konečně celkem rozumné měřítko práce pana ředitel. Jenže, i tak je odměna vysoká vzhledem k potřebným výdajům této veřejnoprávni televize! Já bych se styděl takové peníze přijímat, když lidé na place (v terénu) zápasí např. s technickým vybavením mikrofónů, na které finance zřejmě nejsou!
Možná jste si všimli, že po dobu pandemie koronaviru v Česku používají redaktoři v terénu při rozhovorech (zejména z krajských redakcí) mikrofony na stojáncích (tyčích), aby byli ve větší vzdálenosti od respondenta. Stejně to ale není vždy dvoumetrová optimální bezpečná vzdálenost!
Řešení? Respondent i redaktor by měl mít připevněn na šatech bezdrátový, klopový mikroport, a tak vzájemný větší odstup bez problémů docílit. Třeba použít Saramonic Blink 500 B1 pro smartphone i kameru. Samozřejmě vhodný typ si vyberou technici (podle možností spolupráce s kamerou), dávám to jen k uvážení. Prostě, možnosti v tomto případě jsou, jen je využít. Pochopitelně musí k tomu být peníze. A ty by se v ČT při lepším hospodaření určitě našly.
Kvido červen 25 2020 471 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

H
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.