Blog

Severní Morava; opět roušky i respirátory?

K
Kvido Přidáno před 9 měsíci
Severní Morava; opět roušky i respirátory?
Od pátu 17.07.2020 musí podle epidemiologů nosit lidé na celé severní Moravě roušky v dopravě MHD a uvnitř budov. U lékařů a v nemocnicích mají mít respirátory. Scházejí přesnější informace.
Nařízení pro severní Moravu přišlo vlastně okamžitě. Nebyl sdělen termín od kdy platí. to pochopitelně kritizovali např. pořadatele Nefestivalu v Ostravě-Dolních Vítkovicích, ale také mnozí podnikatelé. Ministr se za to druhý den, v sobotu 18. července omluvil.
Ale přetrvávají další nevysvětlené informace. Jak bylo publikováno v České televizi (grafika zpřísněných opatření koronaviru), lidé mají nosit u lékařů v ordinacích a v nemocnicích respirátory.
Zpočátku bylo publikováno, že to mají být respirátory filtrační třídy FF2P, později bylo uváděno používání respirátorů.
Doporučovaný respirátor je vyroben z netkané textilie, má filtrační třídou FFP2, což odpovídá normě EN149: 2001+A1 2009 a EN14683:2019, unisex. Prodává se např. na E-shopu Alza.cz v balení, které obsahuje 5 kusů za 495 Kč včetně DPH, jeden kus by měl stát 99 Kč včetně DPH.
Nikde jsem se však nedozvěděl, jestli tohle zdravotničtí pracovníci (tedy i lékaři) mají od lidí v ordinacích (např. obvodního lékaře) vyžadovat. Podobně i v nemocnicích, v případě přicházejících návštěvníků.
Jasné není také, zda jsou respirátory k dostání v kamenných obchodech, aby lidé nemuseli čekat na zásilku z E-shopu.
Takže, koordinace zpřísněných hygienických nařízení na severní Moravě fakt skřípe! Nedivme se potom, že mnozí občané na to nadávají. Nehledě k tomu, že od ohniska nákazy - Karvinska - je třeba Bruntál a Jeseník daleko, aby zde platila stejná restriktní opatření
Kvido červenec 18 2020 534 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

H
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.