Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.

Blog

Nadlidé vystupují na obrazovkách bez roušek

J
Jan Pravda Přidáno před 3 měsíci
Nadlidé vystupují na obrazovkách bez roušek
Vnímání nebezpečí koronaviru se ve společnosti změnilo. Nemalý vliv na zlehčování pandemie mají tváře z obrazovky. Mluvicí hlavy moderátorů ve studiích nemají roušky, přestože se jedná o vnitřní prostory budov. Výsledek? Na jednu stranu osobním příkladem motivují lidi k porušování platných nařízení. A na druhou stranu nadlidé bez roušek donutí k demisi ministra zdravotnictví, který ve venkovním prostředí neměl roušku. Dvojí metr v praxi.

Běží večerní zprávy. Nadlidé bez roušek donutí "k odstoupení" ministra zdravotnictví za stejný přestupek, kterého se dopouštějí před kamerami. Kážou vodu, pijí víno. Vzápětí zveřejní něčí vyjádření, že za nedodržování hygienických opatření můžou chaotická opatření vlády. Televizní schizofrenie. Kážou roušky a souběžně veřejně dávají najevo pohrání k nošení roušky.

Po mluvicí hlavě ze studia následuje reportér v terénu. V roušce. Přitom je nejméně dva metry od ostatních. Všechno naopak. Chce se říct podruhé televizní schizofrenie.

Nicméně v hlavní zpravodajské relaci veřejnoprávní televize nastala od pondělí 26. 20. 2020 změna. Místo dvojice moderátorů je ve studiu místo obvyklé dvojice jen jedna osoba. Hygiena a bezpečnost alespoň takto. Pochybuji, že se studio při výměně moderátorů dezinfikuje. Aspoň pocit bezpečí pro moderátorskou dvojici.

Že by veřejnoprávní instituce motivovala v nošení roušek? Ani náhodou, pravidla pro nadlidi jsou přece jiná. Domnívám se, že mluvící hlavy ve studiích mají používat ochranu dýchacích cest. Nejen pro motivaci obyvatel. TV studia jsou vnitřní prostory pro které platí nařízení vlády stejně, jako např. pro obchodní centra.

Ptám se jako běžný občan. Kde jsou represe? Proč moderátoři ve studiích nedostali po každém vystoupení desetitisícovou pokutu? Proč se proti aroganci novinářů neohradí vláda, ministr Hamáček, ministr Primula, tedy ti nejpovolanější? Proč tyto nadlidi z TV obrazovky nekritizující lékaři? Při jarní vlně epidemie roušky ve studiích TV zpráv nebyly problém. Tehdy televize dokonce zavedly jistou společenskou normu a to sladění roušek se zbytkem oblečení.

Uplatňování dvojího metru se nakonec otočí proti těm, co ho aplikují. Lidé přestávají věřit úplně všemu, nepřetržitě aplikovaný dvojí metr na cokoliv vnímají jako lhaní o úplně všem. Ve výsledku se společnost radikalizuje a jednou nespokojenost obyvatel vybuchne. Nesametově, jako výsledek dvojího metru.


O nás Jan Pravda

Tento web obsahuje nepřetržitě od r. 2008 až 2020 BLOG serveru pc-politika.cz, kdy přešel na nekecamweb.cz. .
Jan Pravda říjen 26 2020 272

0 komentářů

Zanechat komentář

  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.