Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.

Politika

Restrikce, kdo je bude kontrolovat?

K
Kvido Přidáno před 1 rokem
Restrikce, kdo je bude kontrolovat? V těchto dnech prožíváme největší zdravotní krizi v moderní historii České republiky (ČR). Kromě jiných aspektů je možno pozorovat, jak (ne)rozumná česko-moravsko-slezská společnost u nás je. Jestli je zodpovědná, rozuzmná, či bezohledná a hloupá.
Kromě toho, že prý asi třetina občanů ČR patří mezi plošné odmítače roušek a respirátorů, je mnoho občanů laxních k dodržování základního pravidla - odstupu při kontaktu s větším počtem osob. Konkrétně mám na mysli fronty v obchodech.
Jak to vypadalo dnes, 28.10.2020 (státní svátek). Obchody nad 200 metrů čtverečních byly zavřené, tedy supermarkety. Mnozí lidé (kteří nepočítali se svátkem a nepředzásobili se) obléhali malé prodejeny, a zde stáli v delších frontách. Většinou bez odstupů mezi sebou, tedy nedodrželi nařízené 2 metry! Takže lhostejnost a bezohlednost!
Tohle nerespektování vládního nařízení snad nyní částečně omezi další restrikce:
Od 28.10.2020 (středeční půlnoci) začínají platit další opatření, která mají zamezit šíření koronaviru. Platí zákaz vycházení po 21:00 do 04:59 dalšího dne s výjimkami a omezena je i otevírací doba obchodů:
Omezení prodeje
Obchody musí od 20:00 mít zavřeno.
Obchody musí mít zavřeno v neděli.
Výjimky:
otevřeny mohou být čerpací stanice, prodejny na letištích či nádražích, lékárny
restaurace mohou dál prodávat přes okénko do 20:00 hod.
Naskýtá se otázka. Různých restrikcí v rámci koronaviru v ČR neustále přibývá. Kdo bude jejich dodržování kontrolovat? Policie na to rozhodně nestačí! Měla by se kontroly ujat armáda. Myslím, že by to bylo žádoucí.

O nás Kvido

Já Hlavní administrátor těchto webových stránekPřihlásil jsem se na tuto stránku dne 02/02/2021. . Provozuji rovněž další webové stránky na adrese http://www.nekecamweb.cz.

0 komentářů

Zanechat komentář

G
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejčtenější Internet

Žádné Internet
Žádné Internet