Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.

Politika

Koronavir; to jako máme lidi šmírovat?

K
Kvido Přidáno před 11 měsíci
Koronavir; to jako máme lidi šmírovat? Neuváženosti restriktivních opatření přibývá. Jak jinak, žádná vláda na světě ještě nedokázala nejlogičtěji s koronavirem bojovat, a ztěží dokáže. Problémem, málo frekventovaným je setkávání osob v bytě.
Vyšlo už hodně restriktivních opatření vlády, avšak některá prostě málo fungují, protože lidé (zejména mladí) jsou k pandemii lhostejní. Přesto, že covid-19 napadá i dříve narozené.
1/ Zákaz prodeje na tržnicích v exteriéru. Tohle není domyšlené, jelikož prodej základních potravin v uzavřených halách interiérů, např. supermarketech ,dále funguje ostošest.
2/ Zákaz provozu služeb, jako holičství a kadeřnictví. Hodně lidí vám řekne, že personál do těchto provozoven dochází a vymlouvá se, že vydávají zákaznikům jen barvu na vlasy apod. V nejhorším případě kadeřnice si zvou zákaznice domů.
3/ Paní ve frontě před obchodem si postěžovala že "... u nás v paneláku chodí do garsonky mladí stále cizí lidé, u dveří jsem viděla pět párů bot, byly tam celou noc. Dyť ti lidé roznášejí po domě infekci, přitom v rodině se nesmějí cizí lidé navštěvovat. Platí to, či ne?...".
A skutečně - tento třetí případ nikdo skoro nezmiňuje - tedy navštěvování rodin.
Máme spoluobčany šmírovat a hlásit to na policii? Co konkrétně s tímto problémem. Popsané setkávání (navštěvování) cizích lidí (kamarádů) v bytech jiných domácností, je zdraví nebezpečné!
Jasnou odpověď na to dává Setkávání:
V současné době je výrazně omezen volný pohyb osob. Z těchto důvodů není povoleno se stýkat s osobami, které nejsou členy vaší domácnosti či rodiny. Není povoleno pořádat či se účastnit večírků, větších setkání ani oslav. Jakákoliv setkání osob z různých domácností mohou rozšířit nákazu.

Foto: titl.: Blesk.cz
Kvido leden 30 2021 737 0 komentářů

O nás Kvido

Já Hlavní administrátor těchto webových stránekPřihlásil jsem se na tuto stránku dne 02/02/2021. . Provozuji rovněž další webové stránky na adrese http://www.nekecamweb.cz.

1 komentář

Zanechat komentář

G
 • A
  Jaroš
  Někteři týpci jsou nepoučitelmí. Jak to ale má policajti uhlídat. Cikáni to neberou vážně vůbec. Navštěvujou se navzájem a serou na to.
  Odpovědět - únor 01 2021 02:22:21

  Autoři

  Inzerce

  Vietnamský obchodník Ostrava - Poruba, s potravinami, hledá učitele/ku vitnamské národnosti pro výuku českého jazyka. Nabídky, prosím, pošlete na: Kontakt - nekecamweb.cz