Blog

Koronavirus překonáme!

P
Pexa 2 Přidáno před 1 měsícem
Koronavirus překonáme!
Chtěl bych vás naladit na optimistickou vlnu. Jsem přesvědčen, že nynější hrozivou pandemii v podobě Covid-19 překonáme. Právě dnes oznámili v jednom Domově seniorů, že včera neměli ve svém zařízení ani jednu nemocnost, včetně personálu.
Tato informace, v době, kdy bojujeme se zákeřnou nákazou Covid-19 je velice positivní! Měli bychom věřit v to, že pandemie koronavirus jednou ustoupí. Možná, že tu bude žít s námi stále, ale sílu a prostředky na její potlačení máme u nás i ve světě.
První, co musíme udělat, je mít optimistické myšlení.
Další nutností je dodržování potřebných restrikcí, jak to nařizuje např. vláda v České republice. Bohužel, respektování nařízení není ani u nás jednotné. Stále je asi 30 procent obyvatel u nás, kteří nařízení ignorují. Jsou to takoví "výtečníci" jako exprezident Klaus. Ten si zřejmě neuvědomuje, co svým jednáním způsobuje, když chodí ve městě bez respirátoru! Divím se, že mu už někdo v Praze pořádně nevynadal.
No, dost emocí, prostě buďme zodpovědní k sobě a spoluobčanům a dodržujeme nařízené restrikce, i když rozumím tomu, že mnoho - zejména podnikatelů poškozují. Ale taková je doba, musíme se bránit i nepopulárnimi opatřeními. Nebojme se očkování proti covidu. Děkujme zdravotníkům za jejich namáhavou práci. Věřím, že vyhrajeme boj s pandemií.
Zdroj: https://www.mzcr.cz/category/uredni-deska/rozhodnuti-ministerstva-zdravotnictvi/aktualni-mimoradna-a-ochranna-opatreni-ke-covid-19/
Autor: Viktor Pexa
Foto titl.: jcted.cz
Pexa 2 březen 17 2021 288 1 komentář

1 komentář

Zanechat komentář

H
  • K
    Kvido
    Je to tak. Díky za článek.
    Odpovědět - březen 18 2021 22:21:09