Blog

Za otázku na tělo TV Nova Suchoně odvolala

K
Kvido Přidáno před 19 dny
Za otázku na tělo TV Nova Suchoně odvolala
Obrovský přešlap nikoli moderátora, ale stanice TV Nova! Odvolala z moderování Televizních novin Petra Suchoně za jeho, prý neprofesionální otázku, na prezidenta lékařské komory k laxnímu dodržování protiepidemických opatření.
Prezidentovi lékařské komory Milanem Kubek v živém vysílání TV Nova hovořil mj. o nedodržování restriktivních opatření v rámci nouzového stavu. Když přišla řeč na farmářské trhy, moderátor Suchoň řekl: „Vytváříte pocit, že ten, kdo si koupí biomrkev na trhu, byť dodržel všechna opatření, může za to, že jsou přeplněné nemocnice a umírají lidé. Mně to trošku připomíná to vyjádření z jara, kdy někdo řekl, že sem covid zavlekli lyžaři.“
Otázka, moderátora (zřejmě po stížnosti Kubka) nadzvihla šéfy TV Nova natolik, že ho prostě "stáhli z obrazovky".
To mně připadá jako za tuhého Husákova socialismu (pracoval jsem v ČT do roku 1993).
Prostě, moderátor Petr Suchoň byl při rozhovoru s Kubkem tvrdý a neodbytný v otázce. Tedy takový, jaký má dobrý moderátor být. Dávat otázky "na tělo". Prostě, být přímý a očekávat přímou odpověď a ne "vyhýbku".
Proto, Petře, neber to jako osobní selhání, naopak!!! Držím pěsti! Jen škoda, že jsi se veřejně omlouval. Nebylo to třeba. Běž z TV Nova do jiné televize, patříš k nejlepším moderátorům televize v České republice.
Autor: Vícha Květoslav (Kvido)
Foto titl.: blesk.cz
Kvido duben 02 2021 386 1 komentář

1 komentář

Zanechat komentář

H
  • K
    Kisela
    No, ne!!!! Nechápu proč o tom píšete až teď, když je aféra stará několik měsíců (od října 2020)!! Někdu tu zaspal, že?
    Odpovědět - duben 02 2021 23:49:07