Blog: Maláčová, blábol o IT - Nekecamweb.cz

Blog

Maláčová, blábol o IT

K
Kvido Přidáno před 1 měsícem
Maláčová, blábol o IT
Náš IT sektor je podle ministryně Maláčové slabý. Nevytváří hodnoty prací. Tak to je silná urážka pro IT vyvojáře a velký blábol paní ministryně.
IT zakázky u Maláčové se prodražují o stamiliony. A proč, všechno je dnes dražší! A to neznamená, že máme slabé IT vyvojáře!
Ano, je pravda, že vývoj a výroba strategických aplikací, které zajišťují např. výplatu dávek, trvá sedmým rokem. Tato investice si vyžádala dosud již přes miliardu, dokončení je v nedohlednu, zakázky intenzivněji řeší policie.
Ale to znamená, že naši IT vyvojáři na projekty nestačí!
Celý problém je v tom, že už příští rok se může stát, že ministerstvo práce a sociálních věcí nebude mít jak vyplatit sociální dávky. Koncem letošního roku končí totiž opakovaně prodlužovaná smlouva se stávajícím dodavatelem softwaru, firmou OKsystem, přes který platby jdou, A ministerstvo údajně nemá náhradu jiné firmy.
Takže problém není v kvalitě práce vyvojářů, ale v dohodách, kdo bude vlastně tyto a další systémy provozovat. A kdo za to zodpovídá? Samozřejmě, že ministerstvo práce a sociálních věcí paní Maláčové!

Tohle mě, fakt, mrzí protože Maláčová jinak dobře bojuje v sociální oblasti za většinu národa.
Foto titl.: ekonomickydenik.cz
Kvido květen 07 2021 249 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

H
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.