Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Nekecamweb.cz

Politika

ČT24; schází interaktivní grafická mapa?

KvětoslavKvětoslav Přidáno před 2 měsíci
ČT24; schází interaktivní grafická mapa?
Zpravodajství ČT 24 o bojích na Ukrajině, je poměrně výživné. Díky za to, především válečným zpravodajům, "rytířů" za mikrofonem. Avšak doma se divák v informacích poněkud ztrácí. Schází totiž přehledná interaktivní grafika, tedy zejména postup na válečné frontě.
Moderátoři ČT24, především Takáč a Václavek, přicházejí s informacemi z bojující Ukrajiny dobře vybavení. Čerpají obvykle ze dvou počítačů a otázky na respondenty jen srší adresně, tedy konkrétně.

Přesto by tyto informace, jak bojují Ukrajinci proti ruským okupantům, měly být doplňovány častěji interaktivní grafikou map. Tedy, abychom viděli, jak znepřátelené armády bojují, jak se přemisťují. Zda postupují, nebo ustupují. Získat podklady pro takové grafické znázornění není pochopitelně jednoduché. Dramaturgie ČT24 by měla disponovat dostatečným technickým digitálním zázemím. Či opět se musí spoléhat na soukromá grafická studia, což zřejmě brzdí pohotovost zpravodajstvi?

Foto: denikn.cz

Autor: Květoslav

. .
Květoslav 18-06-2022 15:12 1,269

4 komentáře

Zanechat komentář

G
 • A
  Jaroš
  Moje řeč! Líbí se mi to Líbí se mi to
  Odpovědět - 19-06-2022 08:41:16
  • Pexa
   ČT24, ano informace z Ukrajiny vylepšit, dát tomu nějaký řád s názvem (nejen žlutou barvu) a hlavně plus pravidelně mapu, mapu!!!
   Odpovědět - 19-06-2022 08:49:38
   • A
    zrzek
    Fiala a vláda musí jednat, jinak to bude stále korupční Česko. Proboha, myslete na lidi, Ti vás vykopou!!! A Rakušan? Vím, přijde o velké prachy, ale aby si udržel tvář musí tu mafiánskou hrůzu vykopat. OSTUDA, OSTUDA, ZLODĚJI, to je česká politika, vrha to stín na jiné o něco poctivější.
    A rozdíl Babiše. Ten nic nekradl pro sebe, ale pro investici jako Čapí hnízdo, a to je rozdíl od této smečky kolem Hlubočka!!!! Hustý Hustý
    Odpovědět - 21-06-2022 12:01:16
    • A
     Jaroš
     Květoslave, to není jako za komančů co? Teď se na takové věci sere. V oknech samá děvčata, ať maj na píchačku. Teď je zájem o jiné věci. Já v ORF jsem v poho, pač tam jsou normální lidi a ne vyžírky typu Hlubučka a spol. Měj se fajň. Viel Glück und viel Gesundheit!
     Odpovědět - 22-06-2022 08:25:29