Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Blog
Jan Pravda
0 komentářů
0 hlasů
169 přečtení

Je rozumné zrušit Čechy oblíbený letní čas?

Přidáno před 2 měsíci
V noci na neděli 29. 3. znovu začal platit letní čas. Ve dvě hodiny ráno se ručičky posunuly na třetí, Díky tomu triku nám sluníčko jakoby svítí o hodinu déle. A to Češi vnímají pozitivně, o čemž svědčí titulek Českého rozhlasu.
Číst více

Kvido
0 komentářů
0 hlasů
150 přečtení

Statistika koronaviru i pro města

Přidáno před 2 měsíci
V současné situaci celosvětové epidemie koronavirusu by bylo žádoucí zveřejňovat statistiku nakažených osob také v okresních městech. Měli bychom tak větší přehled, jaká je situace v našem blízkém okolí. Taková statistika dosud schází.
Číst více

Kvido
0 komentářů
153 přečtení

Mikrofony blíž k roušce!

Přidáno před 2 měsíci
S nástupem epidemie koronavirusu se rozšířil u našich televizí nešvar. V Česku bylo 19. března 694 infikovaných. Nakažených nemocí Covid-19 stoupl ke dnešnímu ránu na 2422!
Číst více

Jan Pravda
1 komentář
0 hlasů
230 přečtení

Ve stínu koronaviru rostou ceny potravin i dvouciferným tempem

Přidáno před 2 měsíci
Poslední dobou sleduji raketový růst cen potravin. Zdražování zrychlilo, v relativně krátkém časovém horizontu sleduji víc než dvouciferné zdražování u některého zboží v akci a to napříč různými prodejci. Obchodníci se růst cen snaží zamaskovat cenami zboží, u které si většina zákazníků pamatuje. Není problém koupit rohlík za korunu padesát, neboť jeho cenu si většina z nás pamatuje. Nebo maloobchod maskuje růst cen tím, že zboží je každou chvíli v akci a jeho cena se neustále mění. Z pohledu nakupujícího nicméně v delším časovém horizontu roste.
Číst více

Kvido
2 komentáře
195 přečtení

Výbuchy raket a koronavirus

Přidáno před 2 měsíci
Zhruba od května 2019 uskutečnily jaderné mocnosti (Rusko a Severní Korea - KLDR) testovací výbuchy vojenských raket. Ještě jsem nečetl na netu žádnou seriózní úvahu o tom, zda nemohou mít tyto výbuchy souvislost s aktuální rozsáhlou světovou epidemii koronavirusem a ostatních předešlých epidemií.
Číst více

Kvido
0 komentářů
185 přečtení

Zakázat pendlerům dočasně práci v zahraničí

Přidáno před 2 měsíci
V minulých dnech se objevily hlasy zakázat pendlerům vstup a výstup přes harnice České republiky. Tento návrh podpořil dnes v pořadu Otázky Václava Moravce (OVM) ministr vnitra Jan Hamáček. S tímto rozhodnutím stoprocentně souhlasím!
Číst více

Kvido
1 komentář
219 přečtení

TV Prima; problém se státním symbolem

Přidáno před 2 měsíci
Včera (čtvrtek 19.03.2020) pronesl v soukromé televizi TV Prima projev "K národu" prezident Miloš Zeman. Zabýval se aktuálně epidemii koronavirus. Hodnocení přenechám jiným. Mně však zarazila režijní a kameramanská práce realizačního televizního štábu. Symbol naší národní státnosti - česká vlajka byla na obrazovce znehodnocena.
Číst více

Kvido
0 komentářů
286 přečtení

ČT ne; rozmar vládne Hradem?

Přidáno před 2 měsíci
V této hektické situaci kolem koronavirusu se handrkuje Hrad s Českou televizí (ČT), kdo odvysílá projev prezidenta Zemana "K národu". Bylo prý řečeno ČT jasné NE. Pokládám to za nedůstojné aktuální vážné době. I za rozmar Hradu, potažmo pana prezidenta!
Číst více

Kvido
0 komentářů
217 přečtení

Jak používat roušky a respirátory, vysvětlete!

Přidáno před 2 měsíci
Běžný občan jistě ví, že papírová rouška chrání pouze, když si ji nasadí nakažený. Na těle zdravého člověka moc účinná není. Řekl to Rastislav Maďar z Lékařské fakulty Univerzity Ostrava. A tedy, co nosit, abychom se epidemii koronarvirusu nenakazili. Jednoznačně musíme používat respirátor! A jak dlouho jsou vlastně rouška a respirátor učinná.
Číst více

Kvido
0 komentářů
164 přečtení

Pomoc s hypotékami a exekutory?

Přidáno před 3 měsíci
Dá se říct, že ČSSD se pochlapila. V aktuálních kleštích koronaviru Covid 19 vyzývá dnešním dnem vládu ČR, aby začala jednat s bankami o odkladu splátek, úvěrů a hypoték pro občany ve finanční nouzi. Myslím, že to je správný krok.
Číst více

Kvido
0 komentářů
179 přečtení

Přestaňte brát koronavirus jako politický nástroj!

Přidáno před 3 měsíci
Hrozivý fenomén - koronavirus, je pro světové politiky cizí, neprobádané území. S touto nemocí a jejím průběhem se nikdo ještě nesetkal, a tak můžeme vidět politické přešlapy i kecy nefundovaných novinářů také u nás.
Číst více

Kvido
0 komentářů
176 přečtení

Der Kurier začíná kromě Německa doručovat i do dalších evropských zemí

Přidáno před 3 měsíci
Praha, 9. března 2020 - Na začátku března 2020 začala kurýrní společnost Der Kurier doručovat kromě Německa také do dalších států Evropské unie. Zásilky tak mohou nyní zákazníci posílat i do Rakouska, Belgie, Dánska, Holandska a Lucemburska.
Číst více