Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Nekecamweb.cz

Politika

Koronavirus; politická rozhodnutí mají přednost?

Přidáno před 2 lety
Když se včera (28.04.2020) projednávalo v Poslanecké sněmovně ukončení nouzového stavu v ČR z důvodu pandemie coronavirusu, nabyl jsem dojmu, že jedině politici mají patent na rozum. Že jedině oni mouhou rozhodovat o zdraví občanu našeho státu. Oni si to zřejmě také myslí, avšak jsou na velkém omylu!
Číst více

Babiš správně zatahuje brzdu uvolňování nouzového stavu

Přidáno před 2 lety
Celkový (kumulativní) počet osob s onemocněním COVID‑19 v České republice (ČR) zaznamenal od 23.04.2020 (pozitivní nález COVID‑19 u 55 občanů) sestupnou tendenci. Přesto nemáme v zápase s pandemií vyhráno. Proto velmi kladně hodnotíme opatrný názor na rozvolňování vládních opatření premiéra Babiše.
Číst více

Koronavirus; předseda ODS zklamal voliče?

Přidáno před 2 lety
Páni, to jsem nečekal!! Prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D., LL.M. (kdyby mně tak jeden titul předal). Tolik má titulu a opět perlil! Na TV Nova se zesměšnil před svými voliči, když bez hlubšího uvážení kritizoval vládu, že v rámci nouzového stavu republiky byla vyhlášena omezení volného pohyb občanů a byly omezeny maloobchodní a další služby.
Číst více

Také Romové se vracejí z Velké Británie...

Přidáno před 2 lety
Jak 16. dubna 2020 potvrdil ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček v ROMEA TV, kvůli obavám z nákazy onemocněním COVID-19 se také Romové, žijící v Anglii, vracejí zpět domů.
Číst více

Nejslavnější ruské divadlo zasáhl koronavirus

Přidáno před 2 lety
Nejslavnější ruské divadlo, moskevský Bolšoj teátr, je zasažen koronavirem. Test všech zaměstnanců před představením bez diváků odhalil 34 zaměstnanců bez příznaků onemocnění, píše The Moscow Times
Číst více

Liberální dvojmetrismus

Přidáno před 2 lety
Jojo, zajímavé věci se v naší koronavirové době dějí.... zamyslela se Karolina Stonjeková
Číst více

Příklad z Bermud; nakupují jen v bydlišti

Přidáno před 2 lety
Pandemie, tedy zvýšený a trvalý přenos nemoci v mnoha zemích, postihla také ostrovy Bermudy. I když tam bylo ke 13.4.2020 na covid-19 pozitivně testováno pouze 57 nemocných a 5 osob zemřelo, věnují epidemii velkou pozornost.
Číst více

Seniorům poslali roušky, ale neuspěchat!

Přidáno před 2 lety
Všichni senioři v Ostravě - Porubě obdrželi dnes (15.04.2020) prostřednictvím České pošty balíčky s rouškami. Podle dnešního sdělení ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha „Situace je teď dobrá, za včerejšek máme přes 5867 vzorků a 82 záchytů. To je poměrně pozitivní číslo. Nesmíme se ale nechat ukolébat.”
Číst více

Česká média mlčí o výročí letu prvního člověka do vesmíru

Přidáno před 2 lety
Před devětapadesáti lety letěl do vesmíru první člověk. Jelikož to byl rus, tak toto výročí podle google v roce 2020 připomněl jen ruský státní Sputnik, Haló Noviny a web 21století.cz. Přitom první zahraniční cesta Jurie Gagarina vedla do Československa. Hodně sledovaná média mlčí. Smutné.
Číst více

Nadsazené informace o koronaviru v USA

Přidáno před 2 lety
Některé informace o koronavirusu v USA, které přinášejí česká média, mně připadají, mírně řečeno neobjektivní.
Číst více

Čeština a chlast

Přidáno před 2 lety
Roztomilý text o bohatosti mateřského jazyka mi v čase epidemie "přistál" v e-mailu.
Číst více

Víte o mimořádné pomoci státu?

Přidáno před 2 lety
V současné době koronavirusu se mohou lidé ocitnout v problémech s malými příjmy, takže nebudou mít nárok na čtvrtletní dávky pomoci v hmotné nouzi (příspěvek na živobytí, doplatek na bydlení). Nemusí však láteřit, mají možnost požádat o jednorázovou okamžitou pomoc státu.
Číst více