Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Blog
Kvido
2 komentáře
78 přečtení

Výbuchy raket a koronavirus

Přidáno 4 dny před
Zhruba od května 2019 uskutečnily jaderné mocnosti (Rusko a Severní Korea - KLDR) testovací výbuchy vojenských raket. Ještě jsem nečetl na netu žádnou seriózní úvahu o tom, zda nemohou mít tyto výbuchy souvislost s aktuální rozsáhlou světovou epidemii koronavirusem a ostatních předešlých epidemií.
Více

Jan Pravda
2 komentáře
0 hlasů
195 přečtení

TV Nova je víc veřejnoprávní než Česká televize

Přidáno 2 měsíce před
Naprosto apolitické téma Wuchanského koronaviru naplno odhaluje smutnou realitu stavu zpravodajství České televize. Informace veřejnoprávního charakteru na téma šířící se infekce paradoxně šíří komerční televize, jejíž zpravodajství je za jiných okolností proslulé bulvárností.
Více

Kvido
1 komentář
74 přečtení

TV Prima; problém se státním symbolem

Přidáno 9 dní před
Včera (čtvrtek 19.03.2020) pronesl v soukromé televizi TV Prima projev "K národu" prezident Miloš Zeman. Zabýval se aktuálně epidemii koronavirus. Hodnocení přenechám jiným. Mně však zarazila režijní a kameramanská práce realizačního televizního štábu. Symbol naší národní státnosti - česká vlajka byla na obrazovce znehodnocena.
Více

Jan Pravda
1 komentář
0 hlasů
120 přečtení

Ve stínu koronaviru rostou ceny potravin i dvouciferným tempem

Přidáno 3 dny před
Poslední dobou sleduji raketový růst cen potravin. Zdražování zrychlilo, v relativně krátkém časovém horizontu sleduji víc než dvouciferné zdražování u některého zboží v akci a to napříč různými prodejci. Obchodníci se růst cen snaží zamaskovat cenami zboží, u které si většina zákazníků pamatuje. Není problém koupit rohlík za korunu padesát, neboť jeho cenu si většina z nás pamatuje. Nebo maloobchod maskuje růst cen tím, že zboží je každou chvíli v akci a jeho cena se neustále mění. Z pohledu nakupujícího nicméně v delším časovém horizontu roste.
Více

Kvido
0 komentářů
505 přečtení

Nervózní opozice a celkem klidný, pohodový Babiš?

Přidáno 4 měsíce před
Důvěrný či nedůvěrný audit ( kauza Babiš) Evropské komise (EK) z konce listopadu 2019, mají příslušné české úřady a dějí se zajímavé věci. Babišovi rostou preference, protože lidového dobrodince chce někdo sesadit. I když opozice a pravdoláskaři říkají, že nyní dostal, co si zasloužil, a má skončit.
Více

Kvido
0 komentářů
461 přečtení

Mináři a Plaga, pracují učitelé 8,5 hodiny?

Přidáno 5 měsíců před
Minář, z Chvilek pro demokracii, by měl mj. místo odvolávání některých politiků a členů vlády na připravované demonstraci k 17. listopadu, řešit třeba otázky platů učitelů. Je v tom totiž hodně lhaní a nepravdivých tvrzení. Jak to tedy je doopravdy? Vyjádří se k tomu jmenovaní?
Více

Kvido
0 komentářů
282 přečtení

Klaus zase fabuluje, stručné hodnocení

Přidáno 5 měsíců před
Klaus je spokojen, hlásá článek s nimž nemohu souhlasit! Hlavní architekt ekonomické transformace a privatizace 90 let toto období nekriticky vychvaluje! Shrneme si tedy jeko kariéru, co způsobily jeho některé nedomyšlené aktivity v zrcadle dnešní reality. Rekapitulace to není vůbec radostná, spíše je smutná.
Více

Kvido
0 komentářů
352 přečtení

Zrušit Radu ČT, je poplatná politikům

Přidáno 5 měsíců před
Když ve čtvrtek 23.10.2019 v poslanecké sněmovně jenali o činnosti a hospodaření České televize (za rok 2016), byli též přítomní generální ředitel České televize (ČT) Petr Dvořák a členové Rady České televize (RČT). Poslanci nevyužili možnosti říci tomuto molochu, že neplní své základní funkce, a že jejich g.ř. blafuje.
Více

Kvido
0 komentářů
751 přečtení

Sportovní redaktorka z ČT šíří nenávist

Přidáno 6 měsíců před
Jedna paní sportovní redaktorka České televize z Prahy napsala na svůj profil tweet, že „lidé ze severní Moravy nejsou moc chytří“. A dodala, že „lidé na severní Moravě jsou plní nenávisti“. Zřejmě proto, že mj. podporují prezidenta Zemana. Schválně tuto osobu nejmenuji, protože člověk, který takto argumentuje ztratil nejen slušnost, nýbrž i soudnost a rozumné uvažování, když chce měřit rozum svých spoluobčanů!!!
Více

Kvido
0 komentářů
389 přečtení

Prezidentovi Zemanovi k 75. narozeninám

Přidáno 6 měsíců před
Prezident Miloš Zeman oslaví dnes (v sobotu) své 75. narozeniny. I když jde o hrstku zarputilců a jeho nepřátel, např. umělců, kteří mu prý veřejně nebudou gratulovat, domnívám se, že většina soudných občanů svého prezidenta na dálku zdraví a přeje mu hlavně hodně zdraví v dalších letech.
Více

Kvido
0 komentářů
455 přečtení

Pět chyb, kterým se vyhnout při expanzi e-shopu do Německa

Přidáno 6 měsíců před
Německo je pro Českou republiku nejdůležitějším obchodním partnerem. Při expanzi z tuzemského na německý trh je však pro mnoho českých firem vnímanou nástrahou vysoké očekávání zákazníka z této sousední země.
Více

Kvido
0 komentářů
628 přečtení

Pane Fiala a někteří, pachuť zůstává po vašich kecech

Přidáno 6 měsíců před
Slovo pachuť se aktuálně stalo v českém veřejném prostoru "módní" po ukončení trestního stihání premiéra A.Babiše, vyřčené dozorujícím státním zástupcem a poté Městských státním zastupitelstvem. Zatímco opozice mluví o pachuti z případu kauzy Ptačího hnízda, skutečná pachuť zůstává zejména z reakce keců pana Fialy (ODS) či právníka Jiří Přibáňe.
Více