Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.

Sloupky


Jsou tajné služby tajné?


Víte, co je mně na skandálu "odposlechy prezident Zeman" divné? Dost věcí.
Předně, proč je ředitel tajných služeb (civilní rozvědky BIS), pan Koudelka, veřejně známou osobou?
Měl by přece, jako pracovník rozvědky, pracovat a vystupovat v utajení! Jenže on se pohybuje běžně na veřejnosti. Je tak, obecně vzato, (i když má k dispozici kdoví co) zranitelnou osobou, jako běžný český občan.
Na aféře s odposlechy je mně velmi podivné, že náš prezident Miloš Zeman řekl včera v televizi, že získal informaci z BIS o odposlechu jeho osoby a spolupracovníků. Při vší úctě k panu prezidentovi, jak je možné, že hlavě státu někdo donáší takové informace? To by mělo být důrazně prošetřeno (mělo!). Vynáší někdo z BIS tajné informace?
Přitom i sám prezident Zeman rozviřuje informace o tajných službách na veřejnost, takže se to stává denním chlebem pro voliče i nepřátele státu. Pokud k selhání BIS došlo, má se to řešit v tajnosti. Nestalo se tak. Tajné informace se perou na kdejakém českém pavlači, a to je špatně. Může to poškodit i důvěryhodnost České republiky ve světě.
Viktor Pexa

O autorovi Pexa

P
Autor je vysokoškolský profesor se zaměřením na IT technologie. Publikuje také články o dění v politice.
Pexa srpen 22 2021 115 x

0 komentářů

Zanechat komentář

G
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Zobrazit

Kategorie: