Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.

Sloupky


Zaměstnat i lidi 50+


České firmy podle ministryně Maláčové (ČSSD) odmítají zájemce o práci, ve věku nad padesát let.
To je podle ní špatně; náhradou jsou většinou Ukrajinci. Upozornila ministryně na ČRo Plus dnes v ranním pořadu Téma dne.
Podlě mě právě lidé 50+ jsou nejvýkonější, mají hodně zkušeností ve svém oboru, proč je tedy firmy odmítají. Raději prý berou brigádniky, zejména z Ukrajiny, kterým tolik neplatí, jako Čechům.
To ale není jediný problém. Zahraniční pracovníci (v ČR je jich momentálně 100 tisíc), bydlí v ubytovnách, které jsou známé sociálními problémy (Pardubice, Náchod...).
Naši lidé, spadající do skupiny 50+, tak zůstávají doma a berou sociální podporu. To je bezesporu velmi špatně.
V ČR máme nejnižší nezaměstnanost v Evropě, v červenci klesla ze 3,7 na 3,6 procenta! To však neznamená (podle shora řečeného), že je v otázce zaměstnávání u nás všechno v pořádku!
Vícha Květoslav (Kvido)

O autorovi Kvido

K
Autor je redaktor, kameraman, programátor. Byl zaměstnán do roku 1992 v Československé a České televizi (zpravodajství). Od roku 1993 byl redaktorem deníku Moravskoslezský den. Od roku 1999 šéfredaktorem několika celostátních časopisů (zásilky direct mail) pro podnikatelé. V současné době je superadminem portálu nekecamweb.cz.
Kvido září 06 2021 489 x

Zobrazit

Kategorie: