Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.

Diskuzní fórum

Založit novou diskusi
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Kvido,

Web na platformě PHP-fusion

Poslední aktualizace před 9 dny
K
Odeslané před 9 dny
Jak jste možná zjistili, náš web pracuje na světové Aplikaci Opensource GPL https://www.php-fusion.co.uk/maintena...enance.php. Naše Fóru se zajímá hlavně o tento produkt. Zde můžete psát své dotazy a připomínky. V provozu je rovněž česká administrace https://www.php-fusion.eu/maintenance...enance.php.
Vícha Květoslav - profesní
Novinářskou a kreativní práci jsem začal již v 17-ti letech. Když jsem ze zdravotních důvodů musel ukončit výuku řemesla na stále existujícím energetickém učilišti ČEZ v Ostravě - Mar. Horách. Rodiče poté hledali pro mě uplatnění. Měl jsem štěstí, že v té době mně sekce filmových amatérů v Opavě dala doporučení pro práci fotografa a kameramana. Takže jsem byl přijat na tehdejším ONV (Okresní národní výbor) na místo fotografa. Podařilo se mně prezentovat velkoplošné fotografie na Plemenářské výstavě v Přerově (fota zvířat zemědělství). To zaujalo šéfredaktora týdeníku Nová vesnice v Opavě a nabídl mně profesi fotoreportéra. Během tohoto zaměstnání jsem studoval v Praze na Střední knihovnické škole, kterou jsem absolvoval i během vojenské presenční služby v letech 1992 až 1993. Po návratu z vojny jsem ještě krátce pracoval jako fotoreportér a redaktor v týdeníku Nová vesnice. Jelikož jsem se však svými názory znelíbil vedení ONV a tamní organizaci KSČ, byl jsem za trest přeřazen za souhlasu tehdejšího Svazu československých novinářů na Důl ČSA v Karviné. Po několika měsících fyzické práce mně zde nabídli práci redaktora v závodním časopise Havířská pravda, kterou vedl šéfredaktor Eda Oslizlok. Na šachtě jsem byl doporučen havíři za kandidáta důlní organizace KSČ, přihlášku jsem podepsal, ale později již nedošlo k mému přijetí za člena KSČ, jelikož jsem ze šachty odešel, viz. další fakta. Při práci v této redakci a dojíždění 60 kilometrů z bydliště v Opavě, jsem studoval na FAMU v Praze, na katedře kamery doc. Jána Šmoka.
Když jednoho dne přijel na Důl ČSA v Karviné štáb Československé televize a kameraman Jiří Vrožina (natočil pozdějí seriál o mořeplavci Konkolském, který za komunistů utekl z Československá do Austrálie), nabídl mně ať se zúčastním konkurzu na kameramana a redaktora Československé televize v Ostravě. To jsem velice rád akceptoval, a tak jsem se v roce 1964 ocitl ve zpravodajské redakci Televizních novin.
Práce v Československé televizi, střídavě v Ostravě a Praze byla zajímavá, i když plná zbytečností a nalhávání pod kuratelou tehdejší jedné streany KSČ. Nebyl jsem její člen, avšak pracoval pod tzv. podmínkou. Bylo mně to umožněno, jelikož jsem vykonával tři profese: redaktor, kameraman, zvukař a k tomu ještě řidič služebního vozidla jako vedlejšák za odměnu řízení vozidla 250 Kč za měsíc. Mzdu jsem pobíral tehdy kolem 1 800 Kč, což na tehdejší dobu byly větší peníze. V České televizi jsem vydržel, včetně změny po sametové revoluci, až do roku 1993. I když jsem měl negativní lustrační osvědčení od tehdejšího ministra vnitra Langoše, rozhodl jsem se pro odchod z České televize. A to přesto, že v ostravském studiu pracovalo dále poměrně dost bývalých komunistů. Důvodem pro můj odchod byla zejména malá mzda za vykonávání tří profesí. Nastoupil jsem do deníku Moravskoslezský den na místo redaktora. Po roce 1996 jsem byl šéfredaktorem několika měsičníků pro podnikatelé. Z nich jmenuji alespoň měsíčník Majitel&Manažer, který vycházel jako první v Česku systémem direct mail pro celou Českou republiku.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy nemůžete stáhnout přílohy v tomto fóru.