Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.

Novinky

Jak přidat tiskárnu Brother do Linux/Ubuntu

Jak přidat tiskárnu Brother do Linux/Ubuntu
Tiskárna Brother má pěkně provedený (až přehnaně rozvláčný) návod na instalaci této tiskármy do různých operačních systémů. Na Linux/Ubuntu, Kubuntu, Linx Mint, Fedora a další, však vyvojáři zapomněli. Zveřejňuji proto návod přidání tiskárny Brother DCP 12-15E do Ubuntu.

Návod pro Brother je konkrétně pro všechny nejnovější verze Linuxu, vybral jsem aktuálně nejpouživanější verzu Brother 12-15E pro Ubuntu 18.04. LTS. Jak uvidíte není nutné stahovat soubory, Ubuntu se o všechno postará automaticky pomocí svých repozitářů. Klikací návod přidá tiskárnu za 2 minuty!

1/ V otevřeném okně Ubuntu kliněte vpravo nahoře na kolečko a pak v roletce vlevo na ikonku klíče. Objeví se vám nové okno. v něm musíte vybrat Paralelní port, protože tiskárna Brother se připojuje k počítači pomocí kabelu USB.2/ Nyní zvolte ovládač pro vaši tiskárnu. Takže v seznamu vyberete "Brother".3/Nakonec klikněte dole v okně na "Vpřed". Automaticky bude vyhledán a vložen potřebný ovládač pro vaši tiskárnu Brother. V nastavení se vám objeví, že jste tiskárnu přidali, viz. obrázek v titulce. A je hotovo!
Hodně zdaru!

Galerie

Image #13
Kvido June 28 2020 33 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.