Blog

ČT ne; rozmar vládne Hradem?

K
Kvido Přidáno před 1 rokem
ČT ne; rozmar vládne Hradem?
V této hektické situaci kolem koronavirusu se handrkuje Hrad s Českou televizí (ČT), kdo odvysílá projev prezidenta Zemana "K národu". Bylo prý řečeno ČT jasné NE. Pokládám to za nedůstojné aktuální vážné době. I za rozmar Hradu, potažmo pana prezidenta!
Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček oznámil, že prezidentův projev je natočen a poběží v pátek, ale pouze na TV Prima. Generální ředitel ČT - Petr Dvořák správně oponoval a poslal dopis kancléři prezidenta Vratislavu Mynářovi ("nejschopnějšímu"), a požádal jej, aby rozhovor prezidenta mohla odvysílat i veřejnoprávní televize. Hrad však toto přání ČT odmítl.
Je to skutečně skandální!!! Nehodlám to příliš rozvádět, avšak jak už jsem psal v jiné závažné situaci, kde jinde by měl prezident republiky vyslovovat své názory a sdělení nejširšímu okruhu občanů, než ve veřejnoprávní televizi! Tedy v ČT. Jednak protože si občané koncesionářskými příspěvky platí, a pak - TV Prima není např. vůbec v základním programu kabelových TV apod., takže někteří z našich spoluobčanů rozhovor "K národu" vůbec neuvidí!
Díky ČT přesto uvidíme dnes (19.03.2020) vystoupení prezidenta Miloše Zemana (pouze formou zpravodajského sestřihu) v hlavní zpravodajské relaci ČT.
Díky pane gen.řed. Dvořáku, a ostatní v ČT, nejen za tento přístup, ale i za nový pořad "UčíTelka", který našel velmi příznivý ohlas u školní mládeže v těchto dnech koronavirusu.
Kvido březen 18 2020 554 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

H
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.