Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.

Politika

Hodnocení voleb na ČT málo přesvědčivé

K
Kisela Přidáno před 2 měsíci
Hodnocení voleb na ČT málo přesvědčivé Volby do Sněmovny dopadly, jak dopadly! Nerovné podmínky politické soutěže (slepenec SPOLU) zde popsal jiný článek. Já jen připomenu, že nestejné podmínky v mnohahodinové diskuzi na České Televizi připravila také dramaturgie tohoto pořadu.
Nevím, zda se o výběr respondentů postaral pouze moderátor ČT Michal Kubal, (či dramaturgie). Faktem bylo, že pro hodnocení průběhu voleb pozvali do non-stop Volebního studia ČT pouze časté propagátory koalic SPOLU a PIRSTAN a nikoho jiného.
To opravdu mělo dopředu zvýrazňovat jmenované koalice?
K vývoji voleb diskutovali totiž pouze Michal Klíma z Metropolitní univerzity Praha a Tomáš Lebeda z Filozofické fakulty Univerzity Palackého Olomouc. Je mně líto, ale pan Klíma v průběhu hodnocení voleb řekl lež o tom, že česká demokracie poskytuje všem stejné podmínky jak politické, tak mediální.
Přitom hodnotící diskuze na ČT byla bohužel ukázkou nerovného pohledu na volby od shora jmenovaných politologů. Prostě, scházeli zástupci i jiných názorů. Takže hodnocení voleb na ČT bylo v podání obou hostů spíš jedostranné a ve výsledku málo přesvědčivé!

Michal Klíma: V prosinci 1989 spoluzakládal nakladatelství a vydavatelství Lidové noviny a od roku 1990 byl jeho ředitelem.
V roce 2020 založil vlastní zpravodajský a komentářový web MediaForum .
Tomáš Lebeda: Přednáší na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde vede Katedru politologie a evropských studií.

O nás Kisela

Já Administrátor těchto webových stránekPřihlásil jsem se na tuto stránku dne 03/13/2021. .

2 komentáře

Zanechat komentář

G
 • A
  zrzek
  Já bych jen připomenul, že ANO vlastně prohrálo nějak o 35 000 hlasů voličů.
  JENŽE, to celé 4 hodiny do skončení voleb nepřibylo pro ANO z krajů Praha, Vysočina atd ani těch 100 hlasů, aby se skore pro ANO navýšilo? Ty 4 hodiny jen přibývaly hlasy pro SPOLU!!!
  Není to nějak divné? Či zmanipulované přes počítače?
  Odpovědět - říjen 09 2021 20:34:44
  • K
   Kvido
   V pondělí 11.10.2021 se sešli členové Státní volební komise, aby projednali výsledky voleb do Poslanecké sněmovny. Na následné tiskové konferenci je oficiálně potvrdily, dnes 12.10.2021 má být podoba voleb zveřejněna ve Sbírce zákonů a bude možné podávat stížnosti u Nejvyššího správního soudu.
   Odpovědět - říjen 11 2021 20:08:05

   Autoři

   Nejčtenější Internet

   Žádné Internet
   Žádné Internet