Blog

Rusko je podivně jiné

K
Kvido Přidáno před 1 měsícem
Rusko je podivně jiné
O světovou politiku se příliš nezajímám, až na koronavirus. V posledních měsících jsem však velmi zaskočen situací v Rusku. Resp. chomoutu, do kterého se Rusko dostalo roli prezidenta Putina.
Před několika měsící začaly v Rusku demonstrace různého zaměření, většinou proti dosavadnímu "na věky" prezidentovi Putinovi. Po oédstranění politzika Němcova, nastala kauza Navalnyj, která zatím vyšuměla.
Když se podíváte třeba na ruské https://tass.ru/, nedozvíte se vůbec, kde Navalnyj v aktuálních dnech vůbec pobývá a jak se mu daří... Zadal jsem na stránkách TASSu jméno Navalného. Dlouhé načítání ve vyhledávači, a nic se mně nezobrazilo...
V Rusku se, jakoby kolo dějin vrátilo o 50 let zpět. Tam mně to připadá: Kde jsou ti příjemní a laskaví Rusové, jak jsem je poznal před 30 roky? Kdo je tak změnil, že jsou nyní zarputilí a zlostní se vůbec s Čechy bavit? Kdo to způsobil?
Myslím, že současnou situaci v Rusku dobře pojmenoval americký prezident Beiden, když prohlásil něco o "zabijákovi" v čele ruské vlády. Něco na tom bude. A může si za to prezident Putin sám. Jeho způsob vlády je skutečně podivný a dělá z Ruska podivnou zemi, kde je stále málo pravdy a svobody.
Zřejmě nejvěrohodnější informace z Ruska přináší https://www.themoscowtimes.com/2021/02/28/they-will-break-you-inside-navalnys-notorious-new-prison-home-a73099. Ale také poměrně s velkým zpožděním!
Poslední informaci, kterou se mně podařilo dohledat, je článek od Pjotr Sauer, a to pouze z 28. února 2021. Informuje o tom, že Navalnyj je ve vězeňské kolonii v oblasti Vladimir, tři hodiny mimo Moskvu, kde stráví příštích dva a půl roku.
Jde údajně o nejpřísnější psychologické vězení v Rusku. Ve vězení je pravděpodobné, že se Navalny ocitne izolovaný od ostatních vězňů. Zakazují ostatním vězňům mluvit navzájem. Chtějí, abyste se cítili sami a to vše je určeno k tomu, aby tak vězně psychicky vyčerpali.
Autor: Vícha Květoslav (Kvido)
Kvido březen 19 2021 374 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

H
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.