Blog: Pandemie Covid-19, máme vyhráno? - Nekecamweb.cz

Blog

Pandemie Covid-19, máme vyhráno?

K
Kvido Přidáno před 19 dny
Pandemie Covid-19, máme vyhráno?
Strašná světová pandemie koronaviru jakoby to vzdala. Alespoň v České republice (ČR), a také v okolních státech. Máme tedy vyhráno? Většina odborníků u nás je s hodnocením opatrná. Pomalu s euforií svobody a rozvolňování, varují. Může nás zaskočit období dovolených a prázdnin!
Jinými slovy, může se stát, že dopadneme jako vloni na podzim, kdy se epidemie koronaviru opět rozrostla. To nesmíme tedy dopustit!
I když statistiky výskytu koronaviru stále vykazují klesající počet nakažených osob a úměrně k tomu klesající počet úmrtí. Jestliže v ČR umíralo před více než měsíce denně zhruba 90 osob, ke včerejšku (01.06.2021) podlehlo zákeřné nemoci Covid-19 šest našich spoluobčanů.


Poslední aktualizace dat v tomto přehledu byla provedena ke dni: 02.06.2021 08:09.
Proč o tom píšu? Aktuálně rozvolňují také všechny státy kolem nás. Osobně bych to s cestováním na dovolenou do zahraničí fakt nepřeháněl. Navštívit třeba Chorvatsko? Je to risk, protože tam před necelými dvěma měsíci měli problémy s nárůstem onemocnění covidem-19. Nebo prožít dovolenou v Německu (40 miliónů obyvatel), které dnes zaznamenalo "jen" 1 000 nakažených, tedy rovněž velký pokles nákazy?
Tohle si musí zvážit každý sám. Takže pěknou letošní dovolenou a prázdniny, ať máte šťastnou volbu!
Kvido červen 02 2021 265 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

H
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.