Blog: Vlastenecké noviny; trest za rasismus? - Nekecamweb.cz

Blog

Vlastenecké noviny; trest za rasismus?

K
Kvido Přidáno před 13 dny
Vlastenecké noviny; trest za rasismus?
Policie České republiky (ČR) uvalila žalobu na web vlasteneckenoviny.cz. Důvodem má být článek s projevem rasismu v souvislosti s požárem výškového panelového domu 8. srpna 2020 v Novém Bohumíně. Co server podrobně napsal, se nedozvíme, byl zablokován (smazán)?
A to se mně, fakt, nelíbí! Měly tam být urážky etnika Romů, kteří při tamním požárů zahynuli. Na nevhodné a velmi drsné citace vůči Romům poukazovali už v loňském roce po požáru též někteří čeští politici (Černochová...), neuvedli také na Internetu logické odkazy na zmíněný článek, aby lidé nemohli originální text číst a sdílet.
Takže, obojí - urážky i schovávaná nařčeného webu, je skandální, a myslím hodně česká cesta. Bohužel.
Všude jinde v demokratickém světě si může veřejnost na Internetu najít, vo co go. V Čechistanu, jak vidět nikoli.
Kdo nařídil zablokování webu/serveru http://vlasteneckenoviny.cz? Byla to policie ČR, státní zástupce?
Jak si máme udělat o tomto případu údajného rasismu úsudek?
K dispozici máme pouze zprostředkované weby jako: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/bohumin-vlastenecke-listy-navrh-na-podani-obzaloby-rasisticky-komentar_2106081112_dok.
Podle serveru Manipulátoři.cz se na webu Vlastenecké noviny objevují rasistické a xenofobní články. Web je nazýván jako konspirační (existuje v ČR právo takto označovat jiné médium s odlišnými názory?) a údajně již není v provozu. Podle Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky ho vydávala Centrální informační agentura, jejímž ředitelem je šéfredaktor vlasteneckenoviny.cz Radek Velička.Vlasteneckenoviny.cz nejsou k dosažení ani na členském serveru https://vk.com/vnoviny.

Autor: Vícha Květoslav (Kvido)
Foto titl.: Webhosting active24
Kvido červen 07 2021 129 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

H
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.