Blog: ČT; Witowská zvědavá nezbednice? - Nekecamweb.cz

Blog

ČT; Witowská zvědavá nezbednice?

K
Kvido Přidáno před 1 měsícem
ČT; Witowská zvědavá nezbednice?
V létě 2007 byla v centru pozornosti aféra moderátorky Světlany Witowské z České televize (ČT) s protřelým lobistou. Utichlo to, mávněme tedy rukou. Ale co nynější kvality vedení rozhovorů, to už je horší.
Jak napsal dnes na Twitteru (@PavelTrojan5) "Chtěl bych poprosit vedení naší, tedy České televize, zdali by neupozornila redaktorku Witowskou, aby tak okatě nedávala při interwiev najevo, jak nenávidí komunisty", zřejmě není něco zcela veřejnoprávního.


Paní Witowska je rozhodně profík moderátorka, ale bohužel v zápalu střetu s respondentem viditelně ujíždí ke svému, "jedině správnému názoru", a to je špatně!
Witowská umí klást roztodivné otázky, což je velmi dobře. Ale, bohužel, stává se i tou uštěpačnou nezbednicí, která by chtěla vidět svého respodenta ujařmeného otázkami, které by mu vynesly prohru ve vzájemné diskuzi. V tomto kontextu se bohužel vytrácí ona nezbytná veřejnoprávnost televizního média ČT. Takže, její šéfové by to měli vidět!
Nevyvážení, nestranných otázek, bylo patrné při rozhovoru s lídrem komunistů panem Filipem. Doufejme, že se to nestane současným trendem České televize.
Autor: Vícha Květoslav (Kvido)
Foto titl.: irozhlas.cz
Kvido květen 12 2021 629 3 komentáře

3 komentáře

Zanechat komentář

H
 • K
  Kvido
  14.05.2021, 11:55 hod.
  Omlouvám se, dal jsem tam omylem foto - Pisařovicová! Děkuji.
  Nyn í máme zde správně foto Světlany, zdroj: irozhlas.cz
  Odpovědět - květen 13 2021 21:55:28
 • A
  Rosi
  Paní Světlana byla při debatě s p.Filipem velmi agresivní, až nepříjemná. To ale v ČT frčí. Navíc se mi jeví ještě agresivnější, co má zázemí u svého milého Koláře, býv. velvyslance USA, který ji živí svými politickými úvahami. Pravdou je, žemá nový chrup a tím i úsměv , ale ním stojí "tzv . škleb"., a to podle toho, s kým vede rozhovor, a podle toho z jaké strany. Toto je víc než jasné.Pana Filipa si podávala, ale ten se jí nedal. Přála bych si vidět třeba rozhovor s Pavlíkem Novotným, a slyšet jeho slovník, jak vystupuje v jeho straně ODS. To by jí asi pan Kolář nedovolil.
  Odpovědět - květen 17 2021 02:20:09
 • P
  Pexa 2
  Přesně, Rosi, vyjádřené! Když je moderátor takto napojen na veřejně známou osobu, tak je tím prostě zasažen chce, či nechce. Proto při výběru hlav v ČT se má na to pamatovat, je to věc vedení zptavodajství. Ale oni to tak chtějí, pravděpodobně. Tím ovšem nasírají přinejmenším mě. Ale nebudu asi sám.
  Odpovědět - květen 18 2021 00:57:53