Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.

Putin není spokojen!

K
Kvido Přidáno před 3 lety
Putin není spokojen!Generální vojenský štáb Ruské federace (RF) slíbil V.Putinovi obsazení Doněcké a Luhanské oblasti Ukrajiny v jejich administrativních hranicích do 7. května 2022. K tomu ovšem nedošlo! Putin je extrémně nespokojený.


Hlavní osnovatel "speciální operace" Ruské federace (RF) tedy přesnějí, války proti Ukrajině, V. Putin dostal od generálního štábu Ozbrojených sil RF ujištění, že i přes možné posunutí termínů pro dosažení administrativních hranic Doněcké a Luganské oblasti Ukrajiny budou všechny plány invaze realizovány do 7. května a dokonce včetně vstupu do Moldavska.


Z důvodu nesplnění tohoto příkazu se Putin údajně rozhodl 8. května odvolat z vedení vojenské roty Valerije Gerasimova, náčelníka Generálního štábu Ozbrojených sil RF.
Gerasimov bude i nadále nominálně náčelníkem generálního štábu, ale nebude rozhodovat a ovlivňovat průběh vojenské operace. Gerasimov bude i nadále zastupovat generální štáb na brífincích, kolegiích, jednáních a oficiálních akcích, ale jako mluvící hlava, analogicky s ministrem obrany Sergejem Šojgu, který si nyní ponechává post ministra obrany, ale nečiní ani neovlivňuje klíčová rozhodnutí.


K osobě Gerasimova je to velké překvapení. Před začátkem války byl Gerasimov u prezidenta vždy v dobrém postavení a Putin vždy naslouchal názorům Gerasimova na odborná témata.

Dosavadní neúspěch války Ruska proti Ukrajině a nedostatek jasných výsledků „druhé fáze“ podle rozvědky Putina až rozzuřily. Zejména kritizoval vojenská vedení SVR a FSB. Podle pozorovatelů včera Putin vypadal sklesle a odtažitě, dokonce ani nevyjadřovat postoje k probíraným tématům. Informace pasivně přijímal a poradu s edením vojenského bloku uzavřel bez rozloučení, pouze dal signál k ukončení videokonference.

Z válečné fronty:

6.5.2022
Bezpečnostní služba Ukrajiny hlásí, že zajala 11 ruských nepřátelských odstřelovačů v Charkovské oblasti. Zadržení byli součástí takzvaného" 115. pluku DNR ", který střílel na ukrajinské pozice.
Zdroj: Mluvčí SBU Artem Dekhtyarenko.

6.5.2022
V Chmelnickém regionu vojenská kontrarozvědka SBU zneškodnila nepřátelskou DRG, která plánovala sabotáž v regionu. Skupinu tvořili tři lidé, kteří byli v kontaktu se svými ruskými kurátory. Členové DRG také natočili na video raketové útoky okupantů na strategicky důležitá místa, jako důkaz prošetření.

6.5.2022
V Černém moři u Hadího ostrova hoří ruská fregata Admiral Makarov, sdělila ve 12:45 agentura Unian s odkazem na zpravodajský portál z Oděsy. Na místě probíhají záchranné akce.

7.5.2022
Ve dnech 8. až 9. května starosta Kyjeva Vitalij Kličko posílí pouliční hlídky v Kyjevě. Úřady nemají v plánu zavést v určených dnech prodloužený zákaz vycházení, ale orgány činné v trestním řízení posílí pouliční hlídky.

 
Foto titl.: SITA


Kvido 06.05.2022 02:54 2,604

Politika - související články

0 komentáře

Leave a Comment

G
  • No Comments have been Posted.