Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.

Nespolehlivý tagkot.com 2

K
Kvido Přidáno před 1 měsícemFinance
Nespolehlivý tagkot.com 2LinkTohle je druhé pokračování za článkem na blogu nekecamweb.blogspot.com
Nechal jsem se nalákat na e-shopu tagkot.com na vycházkové pánské boty, které tam dopručují ortopedové. Jde ale zřejmě s velkou pravděpodobností o vyložený podvod!!!



ČOI však (podle jejího šetření před pár dny) nemíní web zablokovat, jak budu psát dále. Pokládám to za nefér, jelikož k okradení zákazníka (v mém případě) došlo!!!

Problém je v tom, že ČOI argumentuje, že nejde o rizikový web takgot.com.

Já se ale ptám, to není riziko, když si zboží objednáte. Přijde vám sice vpořádku na určenou adresu. Ale nemůžete zboží vrátit zpět? Tedy jste okradeni!!!



Takže chyba lávky - zboží, které vám nevyhovuje a můžete jej podle doložky na webu do 30 dnů vrátit, prostě v tomto případě NELZE ODESLAT. Na webu totiž není zpáteční adresa dodavatele zboží.
Zpáteční adresa pro vrácení zboží nebyla uvedena ani na poštovním balíku, který dovezla PPL!!!

****

Takže zopakuji, jak tento případ začal



Nerad si něco ověřuji, nemám na to čas, a to se mně vymstilo... Dočkal jsem se mnoha překvapení v můj neprospěch!

Předně, objednané orthopedické boty měly upevnění chodidla nedostatečné, látka se shrnovala! Cena určitě neodpovidá dodané kvalitě! Proto jsem se rozhodl zásilku vrátit a požádat o vrácení peněz - 1.289 Kč.

Zásilka č.: 40994530293 došla včas. Ale bez dodacího listu, což jsem zjistil dodatečně!!! Není to přípustné podle ČR legislativy!!!

Zásilka, číslo 40994530293 přišla od odesílatel: HK Mangeme, Dolní Novoveská, (nebylo ale uvedeno č.popisné domu/sídla) Olomouc 77900. To mě zarazilo, nastalo moje podezření, že není něco v pořádku!

Jak bych tedy mohl zboží u dodavatele reklamovat? Nelze! A jakým způsobem vrátit odesílateli zboží zpět? Také není možné!


Na webu je sice uvedena adresa společnosti: 15 st. Helens Place London EC3A 6DQ
(toto není zpáteční adresa), ale to je zřejmě jen formalita.
Název společnosti: Tagkot Ltd.

Zjistil jsem, že web tagkot.com (pocházející z Číny) je zřejmě problematický.

Údaje z WHOIS:
Registrar:
Alibaba Cloud Computing Ltd. d/b/a HiChina (www.net.cn)
State:
guang dong

Nedostatky:
Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva.

1) Chybí kontaktní údaje

2) Chybí obchodní podmínky

4) E-shop nemá dohledatelné recenze

5) E-shop (web) není zabezpečený (https).

6) E-shop neuvádí IČ, ani telefonní číslo. Pouze e-mail: service@tagkot.com

Kontaktoval jsem dodavatele zboží (dopravu zprostředkovala služba PPL) uvedeným e-mailem. Odpověď přišla překvapivě rychle:

Další odpověď již do aktualizace 05.12.2024, 16:25 nepřišla.
Doplatil jsem zřejmě na vlastní blbost a lhostejnost! To beru! Ale možnosti řešení jsou:

ČOI mně zaslala e-mail stanovisko, z něhož vyjímám:



Na základě upozornění ze strany veřejnosti a vlastních zjištění Česká obchodní inspekce publikuje seznam rizikových e-shopů. S ohledem na skutečnost, že kontaktní údaje provozovatele eshopu jsou na webových stránkách eshopu uvedeny, nelze eshop považovat za rizikový a v této databázi ho zveřejnit. Zveřejněním kontaktních údajů provozovatele eshopu jsou jednak kupujícímu poskytnuty podklady pro jeho rozhodnutí o koupi a jednak má možnost uplatnit svůj případný nárok vůči prodávajícímu občanskoprávní cestou. Kontaktní údaje o prodávajícím lze dohledat pod odkazem https://www.coi.gov.cz/pro-spotrebitele/rizikove-e-shopy/ .

Prostředí internetu je svou povahou nadnárodní a poskytuje vysokou míru anonymity. Umístění internetových stránek na doméně .cz nebo zpracování v českém jazyce neposkytuje garanci toho, že provozovatelem webových stránek je subjekt z České republiky. Velmi často se jedná o provozovatele původem ze států s nízkou mírou vymahatelnosti práva, nebo o subjekty, které záměrně utajují svou totožnost. Prevence a obezřetnost na straně spotřebitelů mají nezastupitelnou roli. Česká obchodní inspekce v současné době nedisponuje technickými prostředky k blokaci internetových stránek se závadným obsahem.

Pokud byla platba za zboží provedena prostřednictvím platební karty a zboží nebylo dodáno buď vůbec, nebo se výrazným způsobem odlišuje od popisu prodejce (např. jde o padělek značkového výrobku), lze banku, jejíž platební karta byla k úhradě použita, požádat o vrácení platby formou tzv. chargebacku. Přestože na provedení chargebacku nemá držitel platební karty vůči bance právní nárok, banky obvykle vycházejí klientům vstříc.

Toto vyjádření bylo zpracováno v rámci bezplatné poradenské a informační služby České obchodní inspekce. Bližší informace o poradenské a informační službě naleznete v přiloženém souboru. Informace o právech spotřebitelů nabízíme také ve spotřebitelském průvodci a naleznete je také na internetových stránkách MPO. Na tuto zprávu prosím neodpovídejte. Pro případnou navazující korespondenci prosím využijte elektronický formulář E-podatelny s uvedením spisové značky, která je uvedena v předmětu této zprávy.

RESUMÉ

Tolik tedy k řešení problému. Nebyl vyřešen! Pozastavil jsem se nad faktem, že ČOI nemá dostatečné technické prostředky k blokování internetových stránek se závadným (tedy záměrně nepravdivým obsahem). Což kdyby premiér Fiala a spol. vyvinuli v této problematice větší efektivitu a nepodporovali svoji nečinností podvodníky na internetu?! Nicméně, jako poškozený mohu podat na Policii ČR v této věci trestní oznámení na podvodníka v případu "tagkot".
Kvido 05.01.2025 22:11 135

Politika - související články

Není žádný související článek Politika!